
50 mm Green Jade Healing Stone Pyramid
₹ 1,600/Kg
| Pyramid Size | 50 mm |
| Weight | 100 g |
| Stone Type | Agate |
| Usage | Meditation, Healing, Feng Shui, Reiki, Vastu, Decor |
| Finish | Polished |
| Pack Size | 1 Piece |
| Material | Stone |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Green |
| Thickness | 50 mm |
| Finishing Type | Polished |
| Shape | Pyramid |
| Availability | In Stock |
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Khambhat |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





Interested in this product?Get Latest Price from the seller
About the Company
- GST Registration Date
- Feb 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Mar 2015
- GST
- 24**********1ZT
Established in the year of 2012,We “Harshad Agate” are Trader and Retailer of an Crystal Pencil,Gemstone Pendant,Stone Pendant, etc We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all or transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Chunara Harshadbhai Rajubhai, whose continual backing and Direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Chunara Harshadbhai Rajubhai, whose continual backing and Direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.






