
Uv Digital Flatbed Printing Machine
in Ahmedabad



Ahmedabad
₹ 6,50,000Get Latest Price
| Printing Width | 600mm |
| Print Resolution | More Than 2400 dpi |
| Print Speed | upto 5 sqm/h |
| Max Material Weight | More Than 80 Kg |
| Printheads | 3 |
| Application/Usage | Glass Printing |
| Printhead Cleaning System | Automatic |
| Media Thickness | More Than 100 mm |
| Power Consumption | 1 kWh |
| Voltage | 220 V |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | 2400 dpi से अधिक 3 6090 यूवी फ्लैटबेड प्रिंटर ट्रिपल हेड, 80 किग्रा से अधिक, 5 वर्ग मीटर/घंटा तक |
GST- 24AAJHA7206B1ZXTrustSEAL Mobile E-Mail 5 yrs
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |


Interested in this product?Get Latest Price from the seller