



Gladwin 65 Inch Interactive Whiteboard
New Delhi
₹ 72,999
| Board Size | 65 inch |
| Brand | Gladwin |
| Size | 65 Inch |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Surface Type | Matte |
| Operating System | Android |
| Interface | LAN, USB |
| HDMI Ports | 4 |
| Resolution | 3840Hx2160V |
| Touch Points | 20 |
| Brightness | 450cd |
| Response Time | 5 ms |
| Working Temperature | -10-50 Degree C |
| Scanning Speed | 100Hz/S |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
| Speakers | 20W*2 |
| Viewing Angle | 178 Degree,178 Degree |
| Pixel Pitch | 0.429 x 0.429 mm |
| Net Weight | 57Kg+-1.5 Kg |
| Touching Accuracy | 3mm |
| RAM | 8GB |
| CPU | Dual-core A73 and dual-core A53 1.5GHZ |
| ROM | 128GB |
| Motherboard | MSD848 |
| Gross Weight | 47.8 Kg |
| Series | GLAD-E800 |
| Panel Type | LG A grade |
| Backlight | DLED |
| Working Life of Panel | 60000 hours |
| Display Color | 8 bit/16.7 Million |
| Display Area | 1428.48x803.52mm |
| Voltage | 100V-200VAC |
| GPU | Octa-core |
| Transfer Speed | 480 Mbps |
| Frequency | 50-60Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | ग्लेडविन 65 इंच इंटरएक्टिव व्हाइटबोर्ड |
Gladwin Techgen Private Limited
GST- 07**********1ZRTrustSEAL Mobile E-Mail 5 yrs
★★★★★★★★★★
4.4 (95)77% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2020
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 101 To 500 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2020
- GST
- 07**********1ZR
- Import Export Code (IEC)
- *******24E
Established in the year 2020, we "Gladwin Techgen Private Limited" are the leading Manufacturer, Exporter and Importer of a wide range of Interactive Flat Panel, Smart Interactive Panel, Video Conferencing System, Indoor Touch Screen Kiosk, etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratifications. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.









