




750 W Bajaj DX 14 Dry Iron
Loni
₹ 547/Piece
| Soleplate Material | Non-Stick Coated |
| Model Name/Number | DX 14 |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Bajaj |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Product Wattage | 750 W |
| Availability | In Stock |
GST- 09**********1Z8 Mobile E-Mail 3 yrs
3.9 (21)
72% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Loni |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2020
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- June 2022
- GST
- 09**********1Z8
Established as a Proprietor firm in the year 2020 at Tronica City (Uttar Pradesh, India), we “R M Traders” are a leading Wholesaler and Trader of a wide range of Ceiling Fan, Pedestal Fan, and Exhaust Fan, etc.








