





8 Seater Wooden Office Workstation
Noida
₹ 4,500/Piece
| Material | Wooden |
| Brand | SIS |
| Size | 900 mm |
| Frame Type | MS |
| Modular | Yes |
| Seating Capacity | 8 Seater |
| Table Top Thickness | 50 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | 8 सीटर लकड़ी की ऑफिस वर्कस्टेशन |
Superior Interior Solutions
GST- 09**********1ZQTrustSEAL Mobile E-Mail 12 yrs
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Noida |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2024
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2013
- GST
- 09**********1ZQ
Superior Interior Solutions is a design house specializing in creating landmark interiors to create unforgettable spaces. Comfort, usability and value for money are key factors while providing Complete Turnkey Interior Solutions as well as Consultancy Interior Projects.
We at Superior Interior Solutions specialize in creating design concepts in active collaboration with clients, manufacturing custom furniture and designing soft furnishings and accessories.
We provide solutions to all Interior requirements. Our clients include Property Developer Architects, and Individual residences/offices who utilize our services in whole or in parts as per requirement.
The firm strives to create designs that inspire, approaching each project regardless of the size and scale as we believe that architecture has unique power of influence on lifestyle and society.
We are dedicated towards creating exclusive designs with an unique approach for every project and we ensure to maintain a healthy balance between functionality and aesthetics.









