

Product VideoProduct Brochure
Gladwin 86 Inch Smart Interactive Panel
₹ 1,49,999
| Panel Size | 86 inch |
| Size | 86 Inch |
| Brand | Gladwin |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Touch Technology | Infrared |
| Color | Black |
| Touch Points | 20 point |
| Usage/Application | Education |
| Operating System | Android + Windows |
| Effective Touch Area | 70" x 41" |
| RAM | 8GB |
| Brightness | 400 cd/m² |
| ROM | 128GB |
| Input Type | Finger Touch |
| Shape | Rectangular |
| Panel Contrast Ratio | 5000:1 |
| Packing Dimensions(mm) | 2150 x 280 x 1350 mm |
| Panel Viewing Angle | 178 Degree (H) x 178 Degree (V) |
| Panel Max.Resolution | 3840 x 2160 pixel |
| Panel Brightness | 450 cd/m2 min (typ) |
| Enterprise/Economic Bare Dimension | 1953.8 x 1178 x 96 mm |
| Enterprise/Economic Gross Weight | 97 +/- 1 kg |
| Flagship Bare Dimension | 1953.8 x 1193.6 x 96 mm |
| Flagship Gross Weight | 98 +/- 1 kg |
| Built In Camera | 48MP |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | ग्लैडविन 86 इंच स्मार्ट इंटरएक्टिव पैनल |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2020
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 101 To 500 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2020
- GST
- 07**********1ZR
- Import Export Code (IEC)
- *******24E
Established in the year 2020, we "Gladwin Techgen Private Limited" are the leading Manufacturer, Exporter and Importer of a wide range of Interactive Flat Panel, Smart Interactive Panel, Video Conferencing System, Indoor Touch Screen Kiosk, etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratifications. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.









