

Product Video
86 Inch Softlogic Interactive Flat Panel Smart Board With Android 9, 4gb Ram, 32gb Rom
₹ 1,35,000
| Brand | Softlogic |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Effective Touch Area | 70" x 41" |
| Resolution | 4K, UHD |
| Power Consumption | 220 - 300 W |
| Model Name/Number | IFP86S |
| Input Type | Finger Touch |
| Features | Android 9, 4GB RAM, 32GB ROM |
| Touch Points | 20 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 450 cd/m2 |
| Touch Sensor | IR |
| Internal Speaker | 20W |
| I Deal In | New Only |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image






About the Company
- GST Registration Date
- Feb 2018
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2010
- GST
- 27**********2ZR
- Import Export Code (IEC)
- *******11K
Softlogic is India's leading provider of smart learning, assessment & institute management ERP solutions for schools, colleges, university and government & corporate training centres. We are ISO 9001:2015 certified organization with quality & trust based customer-base across India & abroad.
Today, use of technology in education (edtech) has transformed traditional educational institutes into digital education environments. Every educational institute has three focus areas viz.Learning, assessment & institute management and Softlogic provides software & hardware solutions for all of them.









