

Product Brochure
Dell 900 gb server hard disk, Memory Size: 900GB
₹ 15,000/Piece
| Dimension/Size | 7.2K |
| Memory Size | 900GB |
| Storage type | Internal |
| Brand | Dell |
| Application | SAS HDD |
| Storage Capacity | 900 GB |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2014
- GST
- 27**********1ZE
- Import Export Code (IEC)
- *******287
Established in the year 2004, We, “Manidhari World”, are widely acknowledged as an eminent distributor of a commendable range of HP, SUN, IBM & DELL Server Spares & Option. We source the offered servers and spare parts from the most prestigious vendors of the industry such as IBM and Dell so as to get relieved on their quality front. The servers and spare parts are appreciated for their outstanding features like durability, less maintenance, excellent performance and easy installation.
Our team of expert technicians and engineers helps us to cater to the varied requirements of different customers. They properly coordinate with the vendors so as to provide patrons with these servers & spare parts as per their given details. Apart from this, prior to dispatch, our quality controllers check provided serves and spare parts so as to ensure these are suitable for IT and various allied industries.
Our team of expert technicians and engineers helps us to cater to the varied requirements of different customers. They properly coordinate with the vendors so as to provide patrons with these servers & spare parts as per their given details. Apart from this, prior to dispatch, our quality controllers check provided serves and spare parts so as to ensure these are suitable for IT and various allied industries.









