

Product VideoProduct Brochure
Acebrophylline Guaiphenesin and Terbutaline Sulphate Syrup
₹ 139/Bottle
| Brand | Amtargo |
| Pack Size | 100 ml |
| Guaiphenesin Strength | 50 mg/5 ml |
| Cough Type | Dry Cough |
| Bottle Size | 100 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Combination | With Terbutaline, With Dextromethorphan |
| Prescription | Prescription |
| Bottle Type | Plastic |
| Syrup Type | Allopathic |
| Usage/ Application | Dry Cough |
| Composition | Acebrophylline Guaiphenesin and Terbutaline Sulphate Syrup |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Manufacturer | HealthGate |
| Age Group | Adult |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Pack Type | Plastic Bottle |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image













About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2022
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2022
- GST
- 06**********1Z5
We Healthgate Private Limited are providing its services since 2022 fully entered with the aim of Manufacturer, Wholesaler And Trader of Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Inhaler, Nasal Spray, Pharmaceutical Syrup, Pharmaceutical Capsules And many more. Our offered medicines are widely appreciated among our customers for their efficacy, purity, longer shelf life and precise formulation, owing to their procurement form authentic vendors. We have accumulated highly reliable vendors' support which is thoroughly screened by our skilled procurement agents under quality fabrication stringent parameters. Due to our firm perspective of providing effective and budget friendly medicine, we have been able to outreach our competitors and export our medicines across the globe.









