

Product VideoProduct Brochure
Acidity control syrup
₹ 130/Bottle
| Pack Size | 200 ml |
| Flavour | Mixed Fruit |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Packaging Size | 200ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Composition | ayurvedic |
| Dosage Form | Syrup |
| Bottle Type | PET Bottle |
| Drug Composition | NO |
| Manufacturer | VIKO LIFE |
| Brand Name | VIKOCID |
| Also Gives | PCD Pharma Franchise, Third Party Manufacturing |
| Shelf Life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एसिडिटी नियंत्रण सिरप, पैकेजिंग आकार: 200ml |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Sirsa |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Jan 2015
- GST
- 06**********1ZL
Established as a Private Limited firm in the year 2017, we “Viko Life Ayurveda Private Limited” are a leading Manufacturer, Wholesale Trader and Service Provider of a wide range of Ayurvedic Capsules, Ayurvedic Syrup etc. VIKO LIFE Group company in india manufacturing in best' product herbal medicine or cosmetic products Home product etc.



