

Product Video
Liquid Adama Flamberge Bio Stimulant, Bottle
₹ 1,000/Litre
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Pack Size | 250ml |
| Foliar Spray | 250 ml per acre |
| Fertigation | 1.5 ml/L of water |
| For Crop | All type of crop |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Kanpur |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2017
- GST
- 09**********1ZX
Gupta Fertilizers is a trusted name in the agricultural sector, offering a wide range of high-quality agro solutions. We specialize in agricultural insecticides, fungicides, fertilizers, micronutrients, and soil conditioners. Our products are designed to enhance crop health and boost farmer productivity. With a commitment to quality and innovation, we ensure effective and timely delivery across regions. At Gupta Fertilizers, we grow with the farmers, for the farmers.









