

Product Brochure
Advantech AIMB 706 9th Generation Industrial Motherboard
₹ 24,000/Piece
| Form Factor | ATX |
| Brand | Advantech |
| Model Name/Number | AIMB 706 G2 |
| Chipset | Intel |
| Usage/Application | Computer |
| Processor Compatibility | Celeron, Core i3/i5/i7, Pentium |
| Maximum Ram Capacity | 32 GB |
| Maximum Operating Temperature | 60 Degree C |
| Processor | Intel |
| Frequency | 3.7 Hz |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एडवांटेक एआईएमबी 706 9वीं पीढ़ी इंडस्ट्रियल मदरबोर्ड |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2009
- GST
- 33**********1ZJ









