

Product Brochure
Advantech AIMB 708 13th Generation Motherboard
₹ 30,000
| Form Factor | ATX |
| Brand | Advantech |
| Chipset | Intel |
| Usage/Application | Computer |
| Model Name/Number | AIMB 708 |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Maximum Ram Capacity | 64 GB |
| Voltage | 12 V |
| L3 Cache | 36 MB |
| Dimensions | 304.8 x 244 mm |
| Frequency | 60 Hz |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एडवांटेक एआईएमबी 708 13वीं जनरेशन मदरबोर्ड |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2009
- GST
- 33**********1ZJ









