

Ambroxol Hcl, 15mg Terbutaline 1.25mg Guaiphenesin 50mg Menthol2.5mg Syrup
₹ 98/Bottle
| Pack Size | 100 ml |
| Form | Syrup |
| Brand | RESTERY-A |
| Composition | Ambroxol & Guaipheniesin Combination |
| Packaging Size | 100 ml |
| Packing Size | 100 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Usage/ Application | Dry Cough |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Manufactured By | Juvetica Lifesciences |
| Syrup For | Adults |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एम्ब्रोक्सोल एचसीएल, 15 मिग्रा टर्बुटालिन 1.25 मिग्रा गुआइफेनेसिन 50 मिग्रा मेंथोल 2.5 मिग्रा सिरप |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2023
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2021
- GST
- 04**********1ZQ








