
Cough Syrup
in Panchkula
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines






₹ 115/Bottle
| Bottle Size | 100 ml |
| Formula Type | LS (Levosalbutamol) |
| Form | Syrup |
| Pack Size | 100 ml |
| Composition | Ambroxol & Guaipheniesin Combination |
| Brand | MEXACOF -LS |
| Packaging Size | 100 ml |
| Packing Type | Bottle |
| Strength | 30 mg |
| Bottle Type | Plastic |
| Syrup Type | Allopathic |
| Usage/ Application | Wet Cough |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Treatment | Cough with Mucus |
| Grade Standard | WHO GMP Certified |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | मेक्साकॉफ-एलएस एम्ब्रोक्सोल हाइड्रोक्लोराइड, ग्वाइफेनेसिन और लेवोसैलबुटामोल फार्मास्युटिकल सिरप (30 mg, 100 ml) |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |








Interested in this product?Get Latest Price from the seller