Since your desired product is out of stock
Here are some premium alternatives that might interest you

Ambroxol Hydrochloride,Terbutaline Sulphate,Guaiphenesis & Menthol Syrup
₹ 95/BottleCurrently out of Stock
Panchkula
HAZECURE PHARMA PRIVATE LIMITED
GST- 06**********1ZP
TrustSEAL Mobile E-Mail
3 yrs
4.4 (27)
83% Response Rate
| Bottle Size | 100 ml |
| Brand | HOZCUF B |
| Form | Syrup |
| View in Hindi | एम्ब्रोक्सोल हाइड्रोक्लोराइड, टर्ब्युटालिन सल्फेट, गुआइफेनेसिस और मेंथॉल सिरप |
Out of Stock
This product is currently unavailable
Submit Your Requirement
Find related categories near Panchkula
Product Specification
| Bottle Size | 100 ml |
| Brand | HOZCUF B |
| Form | Syrup |
| Composition | Ambroxol & Guaipheniesin Combination |
| Packaging Size | 60 ml |
| Dosage | 5 ml Thrice Daily |
| Bottle Type | Plastic |
| Syrup Type | Allopathic |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Shelf Life | 24 months |
Product Description
AMBROXOL HYDROCHLORIDE+GUAIPHENESIN+TERBUTALINE SULPHATE+MENTHOL is a combination medication used to treat productive cough associated with bronchial asthma, bronchiectasis, chronic obstructive pulmonary diseases (COPD), bronchitis (inflammation of bronchial tubes), and emphysema (shortness of breath).
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2022
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2022
- GST
- 06**********1ZP
Incepted in the year 2022, “Hazecure Pharma Private Limited” is a distinguished wholesaler offering an enormous consignment of Pharmaceutical Capsules, Pain Relief Gel, Pharmaceutical Tablets etc.




