
Amoxicillin Drugs
in Udham Singh Nagar
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines




₹ 53.86/Bottle
| Strength | 228.5 mg/5 ml |
| Usage | Hospital |
| Pack Size | 60 ml |
| Packaging Size | 30 ml |
| Dose | 228.5 mg |
| Composition | Amoxicillin, Clavulanate |
| Brand | Varnmox CV |
| Treatment | Used to treat bacterial infections in many different parts of the body |
| Manufacturer | SB Lifesciences |
| Packaging Type | Bottle |
| Availability | In Stock |
Exports To: United States Of America | Bangladesh | Nepal | Canada | Saudi Arabia
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Rudrapur |
| Shipping | As per delivery location |



Interested in this product?Get Latest Price from the seller
We "M/S SB Lifesciences" are Pharmaceutical Tablets, PCD Pharma Franchise, Third Party Contract Manufacturing Service, Pharma Injections, Pharmaceutical Capsules, Pharmaceutical Third Party Manufacturing, Allopathic PCD Pharma Franchise etc. Our new venture in the field of pharmaceuticals which possesses an ultra modern production facility supported by state-of-art-machinery & fully equipped analytical laboratories for careful selection of raw material inputs & meticulous testing of the processed and finished products. Our quest for innovative and quality healthcare within the affordable limits is a testimony to our respect for certain principles and our priority granted to quality of life of the people, helping them to enjoy a longer, healthier and more productive life.