
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Product Brochure
Amoxycillin and Potassium Clavulanate Oral Suspension IP
₹ 64.89/Bottle
| Form | Oral Suspension |
| Composition | Amoxycillin Trihydrate 200 mg + Clavulanate Potassium 28.5 mg |
| Storage conditions | 30ml |
| Medicine Type | 30ml |
| Prescription/Non prescription | 30ml |
| Marketed By | 30ml |
| Packaging Size | 30ml |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2018
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2018
- GST
- 04**********1ZW
Rayrise Healthcare - Manufacturer of pharmaceutical tablets, pharmaceutical capsules & pharmaceutical syrup since 2018 in Chandigarh.









