

Android 13 Interactive Flat Panel by Softlogic
₹ 1,20,000
| Size | 50 Inch |
| Brand | Softlogic |
| Panel Type | OLED |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Resolution | HD (1920 x 1080) |
| Effective Touch Area | 65" x 46" |
| RAM | 2GB |
| ROM | 16GB |
| HDMI Ports | 1 |
| Power Consumption | <150 W |
| Model Name/Number | IFP75S |
| Operating System | Windows |
| Response Time | 4ms |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Feb 2018
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2010
- GST
- 27**********2ZR
- Import Export Code (IEC)
- *******11K
Softlogic is India's leading provider of smart learning, assessment & institute management ERP solutions for schools, colleges, university and government & corporate training centres. We are ISO 9001:2015 certified organization with quality & trust based customer-base across India & abroad.
Today, use of technology in education (edtech) has transformed traditional educational institutes into digital education environments. Every educational institute has three focus areas viz.Learning, assessment & institute management and Softlogic provides software & hardware solutions for all of them.








