

Product Brochure
Anti Fever Herbal Syrup, 100 ml
₹ 79.70/Bottle
| Packaging Size | 100 ml |
| Brand | ELLANJEY LIFESCIENCES |
| Fever Type | Viral Fever |
| User Type | All Age Group |
| Key Herbs | MULTI HERB |
| Pack Size | 100 ml |
| Do You Offer Generic Or Brand | Brand |
| Bottle Size | 100 ml |
| Syrup Type | Ayurvedic |
| Country of Origin | Made in India |
| Medicine Type | Ayurvedic |
| Packaging Type | Bottle |
| Form Of Medicine | Syrup |
| Bottle Type | Plastic |
| Form | Syrup |
| Shelf Life | 24 Months |
| Mode Of Service | Offline |
| BRAND NAME | JWARKAAT |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एंटी फीवर हर्बल सिरप, 100 मिली |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image






About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2021
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2017
- GST
- 06**********1Z3
Incepted in the year 2018 at Chandigarh (India), we “Ellanjey Lifesciences” are the leading wholesale trader of a commendable and premium quality array of Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Capsules, Pharmaceutical Syrup, etc. We are a Partnership company and manufacture the high-quality range of products in varied specifications to fulfill the diverse needs of our clients. Under the headship of our mentor “Mr. Lalit Sethi”, we have been able to accomplish emerging requirements and demands of our customers.









