

APFC Panels, 200A
₹ 65,000
| Current Rating | 200A |
| Shape | Square |
| Surface Treatment | Polished |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | IP65 |
| Power Source | Electric |
| Body Material | Mild Steel |
| Motor Power | 20 HP |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 415 V |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2014
- GST
- 07**********1ZA
Established in the year 2005. We, SS Power Sales & Services are one of the foremost Trading, Supplying, Service Providing and Wholesaling of a high quality range of products and offer the best of services. Our organization is indulged in offering an elite range of Diesel Generating Set, Electrical Panels and AMC for DG Set. We are leading service provider of Motors Maintenance Service, Generator Repair Services and Generator AMC Service. These products are designed at our high-tech unit by use of premium quality raw material and superior technology. Made in harmony with set quality standards, our variety is highly appreciated by valued clients for less maintenance requirement, design accuracy, longer functional life and effectiveness. We are keen to present trustworthy products & services to meet diverse requirements of varied industries. Our products & services are extensively demanded at large scale and in diverse sectors.








