

Apple A1466 Refurbished Macbook Air Laptop
₹ 25,900/Piece
| Model Series | MacBook Air |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Refurb Grade | Grade A |
| Memory Size | 8 GB |
| Wi-Fi standards supported | Yes |
| Base Clock Speed | 1.8 ghz |
| Maximum storage altitude | 256 SSD |
| Memory Technology | DDR3 |
| Suitable For | Business Work |
| Color | Silver |
| Product Processor | Intel Corei5 |
| Model Name | A1466 |
| Model Year | 2017 |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- July 2020
- GST
- 27**********1ZI
Usedpckart.com a brand of Kunal Computers having 28 years of Excellence, experience and expertise that you can rely on in selling refurbished quality tested used computers, Laptops, servers, printers, Network switches and all I.T Products Usedpckart.com is a leader in the computer hardware peripherals industry.
At Kunal Computers (a Verified System Solutions Company), our bottom line isn't about Rupees and Paisa. It's about the people we do business with -- our customers, coworkers and community members. We have a long history of providing computing solutions built for business customers and individuals. We welcome the chance to share our knowledge and experience with you.
Whether you're buying or just browsing, Usedpckart is the computer dealer for you. Our site is user friendly and our customer service people are knowledgeable and helpful.
We follow your order right through shipping and delivery to make sure your entire Usedpckart experience meets or surpasses your expectations - we want you to know we run a first class operation. Like you, our customer, we believe what matters most is quality, price and availability. Most orders can be shipped within 48 - 72 hours and in some cases next day!
Our staff of dedicated, highly trained engineers test and configure all systems shipped from our 3,000 sq.ft. refurbished and engineering centre. They help ensure all Verified System pre-owned equipment is refurbished, tested and ready for use.









