

Apple Macbook Air A1466 - Core I5
₹ 24,000
| Chip | Intel Core i5 |
| Screen Size | 13" |
| RAM | 4Gb |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Year | 2013 |
| Color | Silver |
| Processor | Core I5 1.3 Ghz |
| Series | Air |
| Model Name/Number | A1466 |
| Hard Drive Size | 128 GB |
| Brand | Apple |
| Wi-Fi standards supported | 802.11ac Wi-Fi networking;3 IEEE 802.11a/b/g/n compatible |
| Battery Backup | Up to 10 hr |
| Suitable For | Light weight |
| Usage | Content Creation, Travel, Business, Student |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Operating System | Macos |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Nov 2006
- GST
- 27**********1ZJ
- Import Export Code (IEC)
- *******581
Incepted in the year 2003, we are engaged in offering our prestigious clients a very highly premium quality range of laptop rental services. Supreme quality products and strict adherence to delivery schedule has helped us to deliver maximum customer satisfaction resulting in wide customer base.
Our focus on providing commitment and dedication to deliver customized deals in strict accordance with specifications laid by our clients, who are highly valued by us. We derive encouragement from their unfailing faith in us and persevere to offer outstanding performance and transparent deals.
Our focus on providing commitment and dedication to deliver customized deals in strict accordance with specifications laid by our clients, who are highly valued by us. We derive encouragement from their unfailing faith in us and persevere to offer outstanding performance and transparent deals.









