







Apple MacBook Pro M5 Chip MDE04HN/A
New Delhi
₹ 1,59,800
| Chip | M5 chip |
| Screen Size | 14" |
| RAM | 16GB |
| Maximum storage | 512GB SSD |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Year | 2025 |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| Processor | Apple M5 chip |
| Series | MACBOOK PRO M5 |
| Model Name/Number | Apple MacBook Pro M5 chip |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Brand | APPLE |
| Touch Bar | No |
| Graphics | Integrated |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Operating System | Mac |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Feb 2011
- GST
- 07**********1ZG
- Import Export Code (IEC)
- *******631
Established in 1999, Enfotech is one of the renowned organizations, immensely indulged in trading, importing, exporting and manufacturing an extensive range of products such as Laptop Computers, Power Bank, Desktop Computers and many more. Our offered products are broadly well-liked by our patrons for their sturdy design, top performance, fine finishing, nominal prices and longer operational life. These presented products are developed using the performance tested component, obtained from trustworthy retailers of market. Furthermore, in order to supply the top quality products, these products are checked on diverse quality parameters employing the advanced testing tools.









