
Surat
Syngenic Bioscience LLP
GST- 24**********1Z8Verified Exporter Mobile E-Mail 11 Months
★★★★★★★★★★
4 (8)86% Response Rate
Contact Supplier
Legal Status of Firm
Partnership
GST Registration Date
Aug 2025
Indiamart Member Since
May 2025
Aqua Feed Probiotics
₹ 350/Kg
| Packaging Size | 10 kg |
| Supplement Type | aqua |
| Form | Powder |
| Net Quantity | 1 kg |
| Application | Hatchery, Feed Mix, Biofloc |
| Target Species | Multi Species |
| Strength(CFU/gram) | 10 Billion |
| Usage Area | Nitrifying, Pond Bottom, Ammonia Control, Sludge Control |
| Pack Size | 500 g |
| Bacteria Type | Bacillus Blend |
| Brand | SYNGENIC |
| Shelf Life | 24 Month |
| Color | White |
| Availability | In Stock |
Exports To: Bangladesh | United States Of America | Australia | Sri Lanka | Nepal

Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Surat |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2025
- Legal Status of Firm
- Partnership
- IndiaMART Member Since
- May 2025
- GST
- 24**********1Z8
- Import Export Code (IEC)
- *******15D
- Exports to
- Bangladesh | United States Of America | Australia | Sri Lanka | Nepal



