
Wireless Router
in Delhi






₹ 1,339/Piece
| Brand | TP-LINK |
| Dimensions | 230 x 144 x 35mm |
| Antennas | 3 Fixed Omni Directional Antennas |
| Weight Approx. | 320g |
| Model Number | Archer C20 |
| Ethernet Ports | 4 x 10/100Mbps LAN Ports, 1 x 10/100Mbps WAN Port |
| Buttons | Reset Button, Power On/Off Button, Wi-Fi/WPS Button |
| External Power Supply | 9VDC/0.6A |
| Wireless Standards | IEEE 802.11ac/n/a 5GHz, IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz |
| Frequency | 2.4GHz and 5GHz |
| Signal Rate | 5GHz: Up to 433Mbps,2.4GHz: Up to 300Mbps |
| Reception Sensitivity | 5GHz: 11a 54M: -76dBm; 11ac VHT20 MCS8: -70dBm; |
| Wireless Function | Enable/Disable Wireless Radio, WDS Bridge, WMM, Wireless Statistics |
| Wireless Security | 64/128-bit WEP,WPA / WPA2,WPA-PSK/ WPA2-PSK encryption |
| Availability | In Stock |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |







Interested in this product?Get Latest Price from the seller