







ASRock AMD Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC
Mumbai
₹ 11,800
| Series | RX 6500 XT |
| Brand | ASRock |
| Memory Clock | 18 Gbps |
| Memory Size | 4 GB |
| Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 400 W |
| Dimensions | 240 x 129 x 42 mm (LXWXH) |
| Net Weight | 459 g |
| Memory Interface | 64 Bit |
| Product Type | AMD Graphics Card |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Nov 2024
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Oct 2024
- GST
- 27**********2Z1
Established in year 2024 " Kalp Gaming Computers " we are leading Trader - Wholesaler of all type of Gigabyte Graphics Card, Intel Computer Processor,ZOTAC Graphics Card,Switch Mode Power Supply,ATX Power Supply,AMD Graphics Card etc.









