




Wired (USB) Black ASUS ROG Strix Scope RGB Keyboard
Mumbai
₹ 9,000/Piece
| Connectivity | Wired (USB) |
| Model Name/Number | ROG Strix Scope |
| Color | Black |
| Weight | 1,070g (With Cable) |
| Brands | ASUS |
| Lighting | Per-Key RGB LEDs |
| AURA Sync | Yes |
| Anti-Ghosting | N-Key Rollover |
| USB Report Rate | 1000 Hz |
| Lighting Effects Hot Keys | Fn + Right or Fn + Left |
| Color Setting Hot Keys | Fn + Delete: Red Increase (10 Levels) |
| OS | Windows 10, 7 |
| Software | Armoury Crate |
| Dimensions LXWXH | 440x137x39mm |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Nov 2019
- GST
- 27**********2ZJ
Established in 2021, Karma IT Hub is the best-known firm involved in Wholesale Trader of products like Computer Accessories, Graphics Card, CPU Cooler, Gaming Keyboard etc.









