








Gaming Mechanical Asus ROG Strix Scope RX EVA Edition Computer Keyboard
Mumbai
₹ 5,000/Piece
| Cable Type | Braided |
| Design | Gaming Mechanical |
| Mutli Key Press Matrix | 100% N-Key Rollover |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Wrist Rest | Yes |
| Hand Orientation | Right Handed |
| Color | Black |
| Model Name/Number | ROG Strix Scope RX EVA Edition |
| Brand | Asus |
| Keyboard Backlighting | RGB |
| Warranty | 1 Year |
| Net Weight | 1,070 g |
| Key Switch | Cherry MX RGB: Red, Brown, Blue, Black |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Anti-Ghosting | N-Key Rollover |
| Dimensions | 440x137x39mm |
| Brand Name | ROG Strix Scope |
| AURA Sync | Yes |
| USB Report Rate | 1000 Hz |
| Lighting Effects Hot Keys | FN + Right |
| Macro Hot Keys | All Keys Programmable |
| Software | Armoury Crate |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Nov 2018
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2022
- GST
- 27**********1ZW
Established in the year of 2018 in Mumbai, Maharastra. We "11 Rays " is a Proprietorship firm engaged as Manufacturer And Wholesaler in Laptop , Printer , Cable etc.









