

Product Video
Asus Tuf F15 Gaming Laptop FX506HF-HN024W, Core i5
₹ 53,990
| Processor | Core i5 |
| Memory Size | 8gB Ram |
| Dimensions (W x D x H) | 35.9 cms*25.6 cms*2.28 ~ 2.45 cms |
| Wi-Fi standards supported | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 |
| Dedicated Graphic Memory Type | Optimus NVIDIA GeForce RTX 2050 Laptop GPU with 4GB GDDR6 Graphic Memory || Up to 1625MHz at 55W (TG |
| Dedicated Graphic Memory Capacity | NVIDIA GeForce RTX 2050 Laptop GPU with 4GB GDDR6 Graphic Memory |
| Dedicated Graphic Memory | RTX 2050 - 4GB |
| Burst Clock Speed | up to 4.5 GHz |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image













About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2005
- GST
- 33**********1ZO









