
Test Benches
in Faridabad




₹ 85,000Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Display Type | Digital |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 130 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Icon Autocraft |
| Phase | Single |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Power | 3 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | As per delivery location |



Interested in this product?Get Latest Price from the seller
Established in the year 2009, we “Icon Autocraft Pvt. Ltd.” are engaged in Manufacturing, Importing and Exporting Mobile Service Vans and an extensive range of Post Scissor Lift, Automobile Equipments, Sanitizing Tunnel, 3D Wheel Alignment, E-Steam Car Washer, Lifting Jack, Steam And Car Washer, Nitrogen Tyre Inflators, Vacuum Dry Cleaner, High Pressure Pumps, Dry And Wet Vacuum Cleaners, Computerized Wheel Balancer, Tyre Changer, Upholstery Cleaners, Tyre Display, Car Washing Pump, Air Inflators, Dispenser And Spray Tank, Welding Machine, Hydraulic Presses And Jib Crane, Washing Foam Tank, IA 200 TP Air Compressor, Car Scanner, Car Auto Wash System, High Rise Car Washing Hoist, Stool Cum Service Creeper, etc. Situated in Faridabad (Haryana, India), offering a high-quality range of products.