

Avvatar Isolate 2 Kg Whey Protein
₹ 5,500/Piece
| Protein Type | Whey Blend |
| Weight | 2 kg |
| Pack Size | 2 kg |
| Protein Per Serving | 24 g |
| Protein per Scoop | 24 g |
| Flavor | Chocolate |
| Flavour | Belgian Chocolate |
| Protein Purity (%) | 90% |
| Milk Source | Cow Milk |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Brand Name | Avvatar |
| Glutamic Acid | 3.4G |
| Bcaa | 5.3G |
| Servings | 57 |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Nov 2025
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- IndiaMART Member Since
- July 2019
- GST
- 27**********1ZL
Established as a Proprietor firm in the year 2025, we “SZ Trade” provides you the best range of whey protein, adenosine monophosphate, creatine supplement, mass gainer, human growth hormone & fat burner with effective & timely delivery.









