

AVVATAR Whey Protein (Isolate & Concentrate Blend, Unflavoured, 1kg)
₹ 2,359/Piece
| Pack size | 1 Kg |
| Calcium Per Serving | Approx. 120-150mg |
| Protein Per Serving | 27g |
| EAA Per Serving | Approx. 12-14g |
| BCAA Per Serving | Approx. 5.5-6.5g |
| Glutamic Acid | Approx. 4-5g |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Aug 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2020
- GST
- 27**********1ZY
Established in the year 2019 in Maharashtra , we " Global Protein Solutions " is an Individual Proprietorship firm, engaged as a wholesaler and trader of Whey Protein, Mass Gainer, Creatine Monohydrate and many more.









