

Product Brochure
Ayurvedic Liver Tonic, 200 ml
₹ 185/Bottle
| Packaging Size. | 200 ml |
| Pack Size | 200 ml |
| Form | Tonic |
| Formulation Type | Liver with Enzyme |
| Ideal For | All Ages |
| Key Benefits | Hepatitis Support, Improves Digestion, Appetite Stimulant, Liver Detox, Jaundice Care |
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | MEDENSLIV |
| Also gives | Third Party Manufacturing, PCD Pharma Franchise |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 3 Years |
| Medicine Type | Ayurvedic |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | आयुर्वेदिक लीवर टॉनिक, 200 मिलीलीटर |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image













About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2019
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2019
- GST
- 06**********1ZY
Medensmed Healthcare Private Limited was started in the year 2019, & is among good companies who are offering a wide range of Pharmaceutical Tablets, Capsules, Injections, Softgel capsule, Syrup, Sachet & Protein powder. Quality and Medensmed Healthcare Pvt. Ltd. are synonymous! For us patient centricity is the foundation on which the organisation rests. Our every action is triggered by empathy for patients and the unflinching commitment to fulfil their unmet needs. This helps us create apex quality products to address the needs of patients.









