
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Azithromycin 200 suspension, Strength: 200mg/5ml, Pack Size: 15 ml
₹ 51/Bottle
| Pack Size | 15 ml |
| Strength | 200mg/5ml |
| Pack Type | Bottle |
| Composition | Azithromycin 200mg |
| Packaging Size | 15ml |
| Manufacturer | MK HEALTHCARE |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Finished Product |
| Usage/Application | Distributors |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एजिथ्रोमाइसिन 200 सस्पेंशन, स्ट्रेंथ: 200 मिलीग्राम/5 मिलीलीटर, पैक साइज़: 15 मिलीलीटर |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mohali |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Nov 2019
- GST
- 03**********1Z7
Established in Year 2019,"Iwen Healthcare" is Manufacturer and Wholesaler PC Permethrin Lotion ,MK Bubu Baby Body Oil ,Protein Powder etc








