
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Product Brochure
ZITHUB Azithromycin Oral Suspension IP 200mg/5ml (30 ml)
₹ 114/Bottle
| Pack Size | 30 ml |
| Brand | ZITHUB |
| Strength | 200mg/5ml |
| Pack Type | Bottle |
| Brand Name | ZITHUB-200 SUSPENSION |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | ZITHUB एजिथ्रोमाइसिन ओरल सस्पेंशन IP 200mg/5ml (30 मिली) |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image













About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2021
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2016
- GST
- 04**********1ZX
Established as a Proprietor firm in the year 2020, we “Trubeca Lifesciences Private Limited” are a leading Manufacturer of a wide range of Pharmaceutical Tablets, Pharmaceutical Syrup, Pharmaceutical Capsules, etc.
Disclaimer: No drug is sold without a valid prescription
Disclaimer: No drug is sold without a valid prescription









