





Bajaj DX 2 600-Watt Light Weight Dry Iron
New Delhi
₹ 464/Piece
| Power | 600 W |
| Soleplate Material | Stainless Steel |
| Soleplate Type | Non Stick |
| Dry Iron Type | Lightweight |
| Temperature Control | Yes |
| Cord Type | Fixed Cord |
| Body Material | Plastic And Metal |
| Model Name/Number | 40052 |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | Grey |
| Product Dimensions | 54.6L x 27.2W Centimeters |
| Frequency | 50 Hz |
| Item model number | 40052 |
| Item Weight | 665 g |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | बजाज डीएक्स 2 600-वॉट लाइट वेट ड्राई आयरन |
Goyal Electronics
GST- 07**********1Z4TrustSEAL Mobile E-Mail 3 yrs
★★★★★★★★★★
4.2 (63)87% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2022
- GST
- 07**********1Z4
Established in 2017, We “Goyal Electronics” are engaged in Wholesaler and Trader a qualitative assortment of Bajaj Mixer Grinder, Bajaj Iron








