







Bajaj Herculo Dry Iron (1100 W)
New Delhi
₹ 1,159/Piece
| Power | 1100 W |
| Soleplate Material | Stainless Steel |
| Brand | Bajaj |
| Model Name/Number | Herculo dry Iron |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Heavy Weight |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Box Includes | 1N Iron, 1N Instruction manual, 1N Warranty card |
| Soleplate | Non stick with German coated technology & anti bacterial coaing |
| Handle Type | Ergomically designed plastic handle |
| Dimension unit pack(l*w*h) (in mm) | 320x170x140 |
| Weight | 2 kg |
| Swivel cord | 360 degree |
| Cord Size (length) | 1.8 M |
| Item model number | 440315 |
| Item Weight | 1 kg 700 g |
| Availability | In Stock |
GST- 07**********1Z4TrustSEAL Mobile E-Mail 3 yrs
4.2 (63)
87% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2022
- GST
- 07**********1Z4
Established in 2017, We “Goyal Electronics” are engaged in Wholesaler and Trader a qualitative assortment of Bajaj Mixer Grinder, Bajaj Iron








