





1000W Bajaj Majesty DHX 9 Dry Iron
New Delhi
₹ 1,100/Piece
| Brand | Bajaj |
| Model Name/Number | DHX 9 |
| Wattage | 1000W |
| Warranty | 2 Year |
| Indicator Light(Y/N) | Yes |
| Usage/Application | Home |
| Weight | 1700g |
| Dimensions | 30.5 x 15 x 14.3cm |
| Color | Ivory |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Availability | In Stock |
Kamal Electronics
GST- 07**********1Z2 Mobile E-Mail 3 yrs
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Aug 2022
- GST
- 07**********1Z2
Established in the year 1980 at New Delhi,Delhi, We"Kamal Electronics" a sole proprietorship based firm , engaged as the foremost Retailer of Inalsa Asta Electronic Kettle,Willamax Fresh Air Exhaust Fan,Philips 23W Led Bulb,etc








