



Bajaj Majesty DX11 Dry Iron
New Delhi
₹ 555/Piece
| Soleplate Material | Stainless Steel |
| Power | 1000 W |
| Model Name/Number | Majesty DX11 |
| Warranty | 2 Year |
| Indicator Light(Y/N) | Yes |
| Weight | 1.3 Kg |
| Voltage | 230V |
| Cord Length | 1.7 Meter |
| Usage / Application | Remove Wrinkles and Creases From Your Favourite Clothes |
| Brand | Bajaj |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 22x10.6x10.3 cm |
| Color | White and Blue |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Feb 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2022
- GST
- 07**********1ZZ
Incepted in the year 2022, “Ekrey Enterprises” is a distinguished Wholeseller offering an enormous consignment of All Types of Home, Kitchen Electronics Appliances.









