
Raised Floors
in Thane
Navi Mumbai
₹ 295/Square FeetGet Latest Price







| Service Type | New Installation |
| Material | Steel Cementitious Panel |
| Access Floor Type | False Flooring |
| Usage/Application | Commercial & Industrial Building |
| Thickness | 30mm |
| Size | 600x600mm |
| Shape | Square |
| Service Location Type | Commercial Building, Corporate Buildind |
| Finish | Matte |
| Color | Bare Finish |
| Finish Floor Height | 150mm |
| Features | Easy And Fast Installation |
| Surface Treatment | Epoxy coated |
| Grid Size | 600x600mm |
| Design | Sqaure |
| Capacity | UDL 1250 kg /m2 |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | ZTFLOOR |
| Floor Height | 150mm |
| Surface Finishing | Epoxy Coated |
| Availability | In Stock |
GST- 27AADCL4733B1ZUTrustSEAL 15 yrs
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |







Interested in this product?Get Latest Price from the seller