





Steel Bare Panel False Flooring
Mumbai
₹ 156/sq ft
| Material | Steel |
| Size | 600x600x32 mm |
| Brand | Tankaria |
| Service Location Type | Commercial Building, Corporate Buildind |
| Surface Finishing | Gloss |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 31 mm |
| Color | Grey |
| Finish Floor Height | 75- 600mm |
| Features | Raised Flooring |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Office Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | स्टील बेयर पैनल फॉल्स फ्लोरिंग |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- July 2009
- GST
- 27**********1ZT
- Import Export Code (IEC)
- *******63C
Incepted in the year 1996, Tankaria Industries Pvt. Ltd. is a recognized company readily betrothed in Manufacturing, Supplying and Service Providing an exclusively collection of Floor Pedestals, Access Flooring Services and Flooring Services. Manufactured and fabricated at our end in conformity and association with the market set principles and quality standard, the raw material used in their production is of optimum quality and procured from one of the authentic and reliable vendors of the market. More to this, we make sure that only highly up-to-date machinery and techniques are used in the manufacturing equipment of our provided gamut.








