








Steel Bare Panel False Flooring
Navi Mumbai
₹ 295/sq ft
| Material | Steel |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 30mm |
| Shape | Square |
| Color | Grey |
| Surface Treatment | Epoxy Coated |
| Grid Size | 600x600mm |
| Capacity | 360kg/m2 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Function | Waterproof,Soundproof |
| Service Location Type | Commercial Building |
| Brand | Residential Building |
| Availability | In Stock |
Libo Interior Solutions Private Limited
GST- 27**********1ZUTrustSEAL Mobile E-Mail 15 yrs
★★★★★★★★★★
4.3 (45)89% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- May 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2010
- GST
- 27**********1ZU
- Import Export Code (IEC)
- *******33B








