




Benq Monitor PD2705Q
Pune
₹ 27,550
| Screen Size | 27 Inch |
| Resolution | 2K (2560x1440) |
| Series | Professional |
| Panel Type | IPS |
| Screen Type | Flat Screen |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Brightness | 250 nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Connectivity | HDMI (v2.0) 1 DisplayPort (v1.4) 1 DisplayPort out (MST) Yes USB C(PowerDelivery 65W, DisplayPort Al |
| Color Gamut | sRGB |
| Response Times (GtG) | 5 ms |
| Contrast Ratio | 1000.1 |
| Dimensions (HxWxD) | 428.5 - 549.22 x614x230.7 mm |
| Power Consumption | 24 w normal |
| Dimensions (HxWxD) (w/o Base) | 367.9x614x57.2 mm |
| Voltage | 100 - 240V |
| Weight | 8.5 kg |
| Flicker Free Technology | Yes |
| Backlight Technology | LED Backlight |
| Availability | In Stock |
Ilife IT Solutions Private Limited
GST- 27**********1ZH Mobile E-Mail 10 yrs
★★★★★★★★★★
4.2 (5)76% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Mar 2016
- GST
- 27**********1ZH
iLife IT Solutions Pvt Ltd offers not only comprehensive IT hardware and Software licensing solutions but also provides innovative and efficient technology solutions to clients. Our consultants have an extensive expertise and hands-on experience in their chosen areas. Our consultants understand the critical issues and requirements of clients and apply their knowledge in rendering service to exceed client expectations.
We are Associated with major leading brands : Lenovo – Regional Distributor - Thinkpad Laptops Workstations
Dell – Regional Distributor – Display BenQ – Regional Distributor – Display Samsung – Regional Distributor – Display Storage Dell – hp – Channel Partner Channel Partners – Intel, Supermicro, Asus, MSI, Apple. And Many More.
We are Associated with major leading brands : Lenovo – Regional Distributor - Thinkpad Laptops Workstations
Dell – Regional Distributor – Display BenQ – Regional Distributor – Display Samsung – Regional Distributor – Display Storage Dell – hp – Channel Partner Channel Partners – Intel, Supermicro, Asus, MSI, Apple. And Many More.









