

Product VideoProduct Brochure
BENQ RE7504 INTERACTIVE FLAT PANEL DISPLAY, Size: 75 Inch
₹ 1,53,600
| Size | 75 Inch |
| Brand | BenQ |
| Panel Type | LED |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| RAM | 8GB |
| ROM | 128GB |
| Resolution | 4K UHD 3840 x 2160 |
| Power Consumption | 73.9W |
| Warranty | 3 YEARS ONSITE |
| Model Name/Number | RE7504 |
| Input Type | Pen Based |
| Included Accessories | REMOTE, WALL MOUNT, CABLES, STULUS |
| Touch Points | 40 |
| Memory | 64 GB |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Power Supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| Brightness | 450 NITS |
| Weight | 50.2 kg/64.9 kg |
| Working Humidity | 20% ~ 85% RH non-condensing |
| Operating Temperature | 0 DegreeC ~ 40 DegreeC | 32 DegreeF ~ 104 DegreeF |
| Response Time | 8 ms |
| Internal Speaker | 2 x 20W |
| Operating Systems Supported | ANDROID 13 |
| Shape | LANDSCAPE |
| I Deal In | New Only |
| Viewing Angle H V | 178 degree (H) / 178 degree (V) |
| Protection Glass Thickness | 9H |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | बेनक्यू आरई7504 इंटरएक्टिव फ्लैट पैनल डिस्प्ले |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 25 - 100 Cr
- IndiaMART Member Since
- Feb 2014
- GST
- 07**********1ZH
Our Range of Services include
- Office printing solutions
- Video conferencing
- Board room solutions
- Smart classrooms
- Interactive classroom solutions
- CCTV security solutions
- Public Address systems
- Complete Home Theater Design & solutions
- Auditorium & AV integration
- Video wall display
- In house repair services
- Projectors
- LED Display
- Photocopiers and Printers
- Scanners
- Amplifiers
- Speakers
- Monitor
- And all related accessories









