

Big Flex Eaa Essential Amino Acid
₹ 2,999/Piece
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Brand | Big Flex |
| Form | Powder |
| Shelf life | 18 Months |
| Packaging Type | Jar |
| Product Type | EAA (Essential Amino Acids) |
| Flavor | Peach |
| Food Preference | Vegetarian |
| Packaging Size | 450g |
| Serving Per Container | 30 Serving |
| Serving Size | One Scoop 15g |
| Dimension (W x D X H) | 9 x 9 x 16 cm |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2023
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Oct 2022
- GST
- 06**********1ZY
Established in the year 2023,Faridabad,Haryana we "My Body Supplement Store"are a Proprietorship engaged as the Retailer of Whey Protein,Suppliments,Mass Gainer,Creatine,etc









