
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Calcium Carbonate Calcitriol Vitamin K2 7 Capsule
₹ 150/Box
| Form | Capsules |
| Pack Type | Box |
| Drug Compositions | Calcium Carbonate 625mg,Calcitriol 0.25mg,Vitamin K2 7 45mcg,Zinc 7.5mg And Magnesium 40mg |
| Brand Name | Calon CT |
| Manufacturer | PPA Pharmaceuticals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat and prevent calcium deficiency in the body |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Product Strength | 0.251g |
| Product Packaging Size | 0.251g |
| Energy | 0.251g |
| Carbohydrates | 0.251g |
| Protein | 0.251g |
| Fat | 0.251g |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2014
- GST
- 06**********1Z2









