
Pimpri Chinchwad
Funmagic Amusement And Adventure
GST- 27**********1ZJTrustSEAL Mobile E-Mail 4 yrs
★★★★★★★★★★
4.9 (12)95% Response Rate
Contact Supplier
Legal Status of Firm
Proprietorship
GST Registration Date
Sep 2021
Annual Turnover
1.5 - 5 Cr
Indiamart Member Since
Apr 2021
Children Playground Sand, Packaging Size: 25 kg
₹ 94/Kg
| Grain Size | 2mm |
| Pool Type | Indoor |
| Sand Type | Silica Sand |
| Safety Grade | Play Grade |
| Usage | Playground |
| Material | Plastic |
| Form | Sterilized Sand |
| Packaging Size | 25 kg |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | बच्चों के खेलने का मैदान रेत, पैकेजिंग साइज: 25 kg |
Exports To: Nepal

Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pimpri Chinchwad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Sep 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2021
- GST
- 27**********1ZJ
- Import Export Code (IEC)
- *******06B
- Exports to
- Nepal
We Funmagic Amusement And Adventure are leading Manufacturer of Arcade Game, Trampoline Park etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Rohidas Rajaram Kumakar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Rohidas Rajaram Kumakar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.










