
Chlorhexidine Gluconate
in Chandigarh
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

₹ 126/Bottle
| Strength | 0.2% |
| Pack Size | 100 ml |
| Formulation | Alcohol Free |
| Packaging Size | 50 ml |
| Combination | Chx Alone |
| Usage | Plaque Control, Post Dental Proc |
| Flavour | Mint |
| Composition | Chlorhexidine |
| Size | 100 ml |
| User Type | Adult |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Exports To: United States Of America | Saudi Arabia | Nepal | Canada | The Netherlands
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Interested in this product?Get Latest Price from the seller