
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Chlorhexidine Mouthwash Ip 100ml, Liquid
₹ 138/Bottle
| Packaging Size | 100ml |
| Composition | Chlorhexidine Mouthwash Ip 100ml |
| Quantity Per Pack | 100 |
| Packaging Type | 100ml |
| Color | blue |
| Is It Organic | Organic |
| Usage/Application | Hospitals,Nursing Homes,Doctors |
| Size | 100ml |
| Product Type | pet bottel |
| Grade Standard | Medicine |
| Alcohol Free | Yes |
| Brand | ERI-FRESH |
| Form | Liquid |
| Item Code | ERI-FRESH |
| Specific Name | ERI-FRESH |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2016
- GST
- 04**********1ZW
Established in 2016, ERIKA REMEDIES is a professionally managed Partnership Firm engaged in marketing and distribution of a wide range of Pharmaceutical, Nutraceutical, and Ayurvedic formulations across India. With our registered office at SCF-44, Motor Market, Manimajra, Chandigarh – 160101, we have steadily built a reputation as a reliable and growth-oriented pharma marketing company.
We are an ISO Certified organization holding valid Drug License, MSME Registration, and a Registered Trademark for “Erika Remedies”. All our products are manufactured through reputed WHO-compliant manufacturing units, ensuring adherence to quality standards, regulatory norms, and pharmaceutical industry guidelines.









